הכל על מכונת כרסום

כמעט כל רכיב שאנחנו רואים סביבנו, הוא תוצר של עיבוד שבבי. העיבוד השבבי הוא תהליך שבמסגרתו נלקח גוש חומר מסוים (הקרוי עוּבַּד) ומיוצר ממנו הרכיב המבוקש. עד להשגת המוצר הסופי, העובד יכול לעבור פעולות שונות- חריטה (הורדת חלק מהעובד באמצעות סכין), קדיחה (יצירת חורים בחומר הנתון) וכרסום. הכרסום היא הפעולה הנפוצה ביותר בתהליך העיבוד השבבי ותפקידה הוא להסיר חומר עודף ממגוון תצורות- קוביות, צינורות, משטחים ישרים ועוד. פעולת הכרסום מבוצעת באמצעות מכונת כרסום, המכונה גם כרסומת. בשוק ניתן למצוא סוגים שונים של כרסומות, בהתאם לצורך.

סוגי מכונות לכרסום

מכונת כרסום פשוטה היא כזו שפועלת על סמך שלושה צירים- אורך, רוחב ועומק. מכונות משוכללות יותר, בעיקר האוטומטיות שבהן, מספקות אפשרות לעבד את החומר בשיטת הכרסום על סמך צירים נוספים. מכונות מתקדמות יותר מציעות שילוב של יותר מפעולה אחת בתהליך העיבוד השבבי- כך, למשל, ניתן לשלב כרסום עם חריטה. המכונות המשוכללות ביותר בתחום הן מכונות ה-CNC- מדובר במכונות אשר מבצעות את כלל פעולות העיבוד השבבי באופן אוטומטי, כאשר מעורבות היד האנושית מתבטאת רק במתן ההוראות לפני תחילת העבודה. במכונות אלו ניתן לבצע פעולות עיבוד הרבה יותר מדויקות מאשר במכונות עיבוד ידניות. מכונות אלו מסוגלות לעבוד במשך זמן רב ללא הפסקה.

פעילות המכונה

מכונת כרסום מבצעת את המוטל עליה באמצעות כלים שונים המבצעים פעולות כרסום שונות- ניתן למשל לבצע פעילות של הסרת חלק מסוים משטח הפנים של החומר על מנת ליצור מוצר בעל פני שטח אחידים. לעיתים, פעולת הכרסום מיועדת לתמוך בפעולות עיבוד אחרות שהתבצעו בעובד (וזו הסיבה לשילוב פעולות העיבוד במכונה אחת). פעולה אפשרית כזו היא, למשל, הרחבה מסוימת של פתח שנוצר בחומר כתוצאה מקדיחה. על מנת לבצע את פעולות הכרסום השונות, המכונה מצוידת בכלים שונים, בעלי קטרים שונים ופונקציות עבודה שונות. ככל שהמכונה משוכללת יותר, כך היא תוכל לבצע יותר פעולות כרסום באמצעות מגוון כלים רחב יותר.

מ.ת.ת- מכונות לעיבוד מושלם

חברת מ.ת.ת מכונות היא חברה המשווקת מכונות שונות לעיבוד שבבי לצרכי תעשיות שונות. חברת מ.ת.ת מסוגלת היום להציע לך, הלקוח, מכונות לעיבוד שבבי מיצרנים הניצבים בשורה הראשונה בעולם בתחומם, יחד עם שירות איכותי ומקיף מצד אנשי השירות שלנו. אנו מציעים גם אפשרויות שונות למימון המכונות הנרכשות מאיתנו, כאשר כל בקשה נבחנת לגופה, בהתאם לצרכים של הלקוח. בתחום הכרסומות, אנו משווקים כרסומות הוריזונטליות וכרסומות בעלות חמישה צירים. לאיכות המכונות ישנה חשיבות גבוהה להצלחתו של העסק הרוכש אותן. אנו גאים להיות חלק מהצלחתם של עסקים רבים אשר בחרו להכניס אל העסק שלהם את המכונות המעולות המשווקות על ידינו. נשמח להפוך גם את העסק שלכם לסיפור הצלחה.

© 2020 כל הזכויות שמורות למ.ת.ת מכונות בע"מ