חיתוך בחוט

בתעשיות מסוימות חיתוך בחוט מהוה נישה קטנה וחשובה לעוסקים בתחום של עיבוד שבבי, ייצור תבניות וייצור מבלטים. ישנן תכנות מסוימות המסייעות לחיתוך מדויק ונכון באמצעות חיתוך בחוט. לעיבוד מיוחד של מתכת, יש להשתמש בחיתוך, ניתן לחתוך בזוויות שונות או קבועות. המכונה פועלת באמצעות זרם חשמלי גבוה העובר דרך כלי העיבוד.
ניתן לחתוך מתכות קשות במיוחד, באמצעות חיתוך. ניתן לחתוך גם טיטניום ומתכות קשות במיוחד וחומרים מוליכים אחרים שקשה לעבד אותם בצורה אחרת חוץ מאשר עם חיתוך זה. יש לבדוק כי החברה בה בחרתם לחיתוך מוצרי מתכת שונים, עומדת בזמנים ומדייקת בעבודתה. עצם, החיתוך, מעניק יכולות לחתוך את סוגי הפלדות והמתכות השונות שלט ניתן לחתוך אותן בצורה מדויקת כמו באמצעות חיתוך בחוט

פעולת החיתוך, מתבצעת בטבילה במים מיוננים בגלל כמה סיבות עיקריות:

  • בידוד חשמלי.
  • קירור העובד על מנת שיימנע מהשפעות תרמיות בקו החיתוך.
  • הקטנת תנודות החוט מה שישפר את הדיוק בחיתוך.

חיתוך בחוט טכנולוגיה ומכניקה מתקדמת

חיתוך בחוט של מוצרי מתכת, הוא תהליך שבו חוט הנחושת נטען במתח גבוה ומשמש לחיתוך צורות מדויקות בחלקים שונים שהם מוליכים. החוט עובר מגלגל אחד לשני. יש כמה יתרונות בולטים, המכונה מאפשרת חיתוך אזורים חדים שלא ניתן לחתוך בצורה אחרת. ישנה טכנולוגיה מתקדמת של חיתוך בחוט הנקראת EDM, המטרה של טכנולוגיה זו היא לבצע חיתוך מתכת מדויק להפליא בזכות הקוטר הזעיר של החוט החותך.
ישנה עדיפות לתנועה היחסית של מכונת חיתוך בחוט מול העובד שמפעיל אותה בזרם חשמלי ונוזל. ניתן להגדיר חיתוך באמצעות תכנת המחשב המקדימה CAM. ניתן לבצע חיתוך עד גובה של 400 מ"מ וחיתוך מרבי של 700 מ"מ.

יכולת הייצור של מכונות משוכלות כמו חיתוך בחוט

היום, קיימות מכונות משוכללות מאוד שיודעות לזהות באופן אוטומטי עומס של שבב גדול ולשנות את תנועת החיתוך כך שלא תהיינה תנועות חדות מדי בזמן החיתוך עצמו. ניתן לבצע עיגול של פינות תוך הקפדה מרבית על זווית השינוי ועבודה במהירות גבוהה תוך שמירה על אחידות.
דבר המצמצם את זמן העיבוד ומגביר את התפוקה של חיתוך מוצרי מתכת שונים. לא כדאי להתפשר על קדמה וטכנולוגיה במרכזים הלוגיסטיים לעיבוד שבבי. יש לבחון מה יכולת הייצור שיש למרכז זה ואילו מכונות ייצור קיימות במרכז זה לפני שתיתנו להן לחתוך עבורכם מוצרי מתכת שונים.
יש לבדוק כי החברה, חותכת באמצעות חיתוך בחוט מדויק וכן, אם יש לחברה מכונות שעובדות על פי תכנות מתוחכמות ומורכבות ואם יש למפעל או לחברה גם מכונות ידניות לחיתוך של מוצרים עדינים במיוחד. פעולה זו, נעשית מצד אחד לצד שני של חומר הגלם כך שאין עצירה בזמן החיתוך.
היתרון של החיתוך בחוט מקורו ביכולת לחתוך את חומר הגלם באופן מאוד מדויק. ניתן לשלוט במכונה עד עומק השיקוע, כאשר בפעולה זו משתמשים באלקטרודות מעובדות כתשליל לצורה הרצויה. האלקטרודה, באה במגע עם החלק ובאמצעות פעולה ממוחשבת, היא חודרת באיטיות לחלק הרצוי. בשיטת EDM, ניתן לייצר חלקים תלת ממדיים מורכבים וצורות גיאומטריות כולל פינות חדות. הפעולה מתבצעת ללא הפעלת כוח או מאמץ ורמת הדיוק מושגת בדרך הגבוהה ביותר.

חיתוך בחוט

© 2020 כל הזכויות שמורות למ.ת.ת מכונות בע"מ