כל מה שצריך לדעת על עיבוד שבבי

כמעט כל מוצר שמשמש אותנו במהלך היומיום, מורכב משורה של חלקים קטנים יותר, שהפעילות המשותפת שלהם היא זו שמביאה לפעילות המכשיר כולו. במקביל, אנחנו יכולים גם למצוא רכיבים קטנים, העומדים בפני עצמם ושמשמשים אותנו לצרכים שונים- מסמרים, ברגים ועוד. מה שמשותף לכלל המוצרים הללו, הוא שבתהליך הייצור שלהם מעורבת טכניקה שנקראת עיבוד שבבי. העיבוד השבבי היא טכניקה לייצור מוצר מסוים על ידי הוצאתו מתוך חומר מסוים- אם, למשל, אנחנו רוצים לפסל כדור מתכת, אנחנו לוקחים את גוש המתכת, מסירים את החומר העודף ומשייפים את פני השטח, עד שמתקבל הכדור.

איך מבצעים עיבוד שבבי?

ניתן לאפיין את התהליך של עיבוד שבבי באמצעות שני פרמטרים. הפרמטר הראשון הוא סדרת הפעולות המעורבת בייצור המוצר. תהליך עיבוד פשוט יחסית יכלול פעולה אחת או שתיים, כגון כרסום, חריטה או קדיחה. תהליכי עיבוד מורכבים יותר יכולים להיות הן בשל מאפייני המוצר, שמכתיבים עבודה עדינה יותר. במקרים כאלו, העיבוד השבבי יכלול פעולות רבות יותר. הבחנה שנייה היא בשאלה מי מבצע את תהליך העיבוד. בדרך כלל, תהליכי עיבוד פשוטים ניתנים לביצוע בצורה ידנית כך אפשר, למשל, למצוא מחרטות או כרסומות פשוטות להפעלה. פעולות מורכבות וממושכות, לעומת זאת, יתבצעו על ידי מכונות משוכללות, זהו תפקידן. מכונות אלו מסוגלות לייצר פעולות זעירות בדיוק רב והן מסוגלות לחזור על כלל פעולות העיבוד השבבי באופן חוזר לזמן רב, מבלי לפגוע בתוצר הסופי.

התאמת מכונות העיבוד לבית העסק

מכונות עיבוד שבבי הן חלק בלתי נפרד מפעילותו של העסק, במיוחד כאשר מדובר במכונות המסוגלות לבצע בעצמן את כל פעולות העיבוד. על מנת להתאים את המכונות הנדרשות לבית העסק, צריך להבין את אופי הפעילות של העסק אם מדובר בעיבוד שבבי המבוצע במידות שאינן מידות זעירות, ניתן לבצע עיבוד ידני. אם, לעומת זאת, ישנה חשיבות להשגת עיבוד מדויק ככל האפשר, הרי שמכונות העיבוד האוטומטיות יעניקו תוצאה איכותית, אשר מסוגלת לשרת את בית העסק לאורך זמן. מכונות אלו מתוכננות להחזיק מעמד זמן רב, אך גם הן יכולות להתקלקל לעיתים. לכן, חשוב לשים לב גם למערך השירות הטכני של החברה.

כל הדרך להצלחה עם מ.ת.ת

רכישת מכונת עיבוד שבבי מחברת מ.ת.ת מספקת איכות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, אשר מבוססים על ניסיון רב שנים של החברה בתחום זה. השילוב של מכונות מהיצרנים המובילים בעולם, יחד עם השירות הבלתי מתפשר שלנו הן במהלך הקנייה והן לאחריה ועם אפיקי מימון זמינים, הופך את ההחלטה לרכוש מהמוצרים של מ.ת.ת להחלטה נכונה ובעלת משמעות ארוכת טווח להצלחתו של בית העסק שלכם. בין הספקים שלנו STAMA  הגרמנית, HWACHEON  הקוריאנית ו- IBARMIA הספרדית.

© 2020 כל הזכויות שמורות למ.ת.ת מכונות בע"מ